Pehar i medalje zaliveni šampanjcem VELIKA FEŠTA MOMČADI I NAVIJAČA U VINJANIMA

1704
0
PODJELI

Priredili Mladen Bagić i Ivo Sikavica

Utakmica u kojoj su i jedni i drugi nastupili u osjetno slabijim sastavima. Iskusni napadač Perković-Šantar stao je na gol domaćih, u momčadi je bilo 5, 6 17-godišnjaka, a na drugoj strani su izostali Brkulj, Pejković, Zebić (kartoni), pa Tomaš, Žilić… Naslov prvaka je Urania osvojila tjedan ranije, u Vinjane se stiglo odraditi 90 minuta koje su prolazile sporo, jer se čekala svečana podjela medalja i uručenje pehara za prvaka. U dva reda malih tribina, 30-ak domaćih kibica, a onih stotinjak Baškovođana u bijelim majicama Prvaci 2016./17. se lijepo zabavljalo, pjevalo, čekajući zajedničko slavlje. A kada je sudac Budić označio kraj, fešta je počela, da bi se nastavila u Baškoj Vodi u nedjelju navečer, a centralna u ponedjeljak navečer u sklopu Dana općine uz nastup Tria gušt. Povela je Urania golom Jezidžića nakon što je obrana domaćih izigrana, Jeza je rutinski pogodio donji desni kut ‘vratara’ domaćih. U 25. minuti je već 1:1, ostali su Grizelj i Zelić sami u 16-tercu, Zelić je povukao domaću devetku. Nema se što reći, prekršaj za 11-terac iz kojeg sam Grizelj vara mladog Jurića. U 44. Grizelj u šansi, Jurić sjajno reagira, isto kao u nastavku, opet ispred tog opasnog Grizelja. Pa opet Jurić pokazuje da ima talenta u 88. kada spašava ispred Bušića. Prvenstvo, odnosno prvi dio je završio. Sad treba napraviti posljednji korak. Proći kvalifikacije, u dvije utakmice biti bolji od jednog od tri preostala prvaka kojeg će donijeti ždrijeb.

Šampioni, šampioni …!

Po završetku utakmice Vinko Radovani, predsjednik NS Splitsko-dalmatinske županije, zajedno s članom IO Mijom Pašalićem, uručio je medalje igračima i stručnom stožeru Uranie. A kada je pehar za prvaka Matej Bitanga podigao visoko u zrak, pucao je šampanjac na centru igrališta, baklje su gorjele… Šampioni, šampioni, orilo se Vinjanima, da je i stariji svit izlazio ispred svojih kuća u susjedstvu igrališta da vidi tko to tako lijepo slavi u njihovom dvorištu. A onda su se slavlju priključili navijači, pola sata je trajala zajednička fešta, svi su htjeli imati selfi s igračima i peharom.