Romeo Grbavac europski prvak u pikadu POGODAK U 'SRIDU'

4803
0
PODJELI

Piše Dijana Turić

Na sedmodnevnom europskom prvenstvu u pikadu koje se održavalo u Poreču te je završilo prošlog petka, Makaranin Romeo Grbavac (21) osvojio je titulu europskog prvaka. Na prvenstvu je nastupilo više od 1000 pikadista iz cijele Europe, a Grbavac je nastupio za splitsku ekipu Londra u kojoj igra tri godine i s kojom je postao ekipni klupski prvak Europe u elitnoj A kategoriji u disciplini 501 DO u kojoj su sudjelovale 53 najjače europske ekipe.Kako nam je kazao Grbavac, iako Londra nije bila među favoritima pored skupnih momčadi kao što su Dioklecijan i Posejdon iz Splita te njemački, češki i slovački predstavnici, po izlasku iz skupine je napravila iznenađenje i pobijedila Dioklecijana, nanizala daljnje pobjede i u finalu se opet našla s Dioklecijanom. Pobjedničku strelicu i osiguravanje klupskog prvaka Europe pogodio je Grbavac koji je uz titulu europskog prvaka, osvojio i 9. mjesto u pojedinačnoj konkurenciji discipline 501 DO u kojoj su nastupila 432 igrača. Kako kaže, velika prednost je da se najbolji pikado igra u 40-tim godinama, a on tek ima 21 što znači da ga u budućnosti sigurno čekaju veliki uspjesi. Grbavac se pikadom bavi pet godina, igra za ragbi klub Makarska rivijera, a do 16. godine je bio član kickboxing kluba Mawashi s kojim je osvojilo zlato u svjetskom kupu. -Iduće sezone mi je cilj postati član hrvatske reprezentacije u pikadu koji sam zavolio po uzoru na oca koji je također bio izvrstan pikadist, kazao je Grbavac dodavši da mu je u počecima bavljenja pikadom veliku pomoć pružio Stipan Babić Cole.